گروه : اقتصادی
خاندوزی: با سرعت در حال مهار موتورهای تولید تورم هستیم
هواشناسی ایران| هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان
انتخابات اتحادیه اتاق های صنفی کشور بدون هیچ تاخیری برگزار شد/ مشارکت ۹۴ درصدی اعضا
به ثمر نشستن فعالیت ها مستلزم گذر زمان است

خاندوزی: با سرعت در حال مهار موتورهای تولید تورم هستیم

وزیر اقتصاد گفت: تمام موتورهای ایجاد تورم از ناحیه بی انضباطی های بودجه‌ای، شبکه بانکی، خلق پول، نوسان های بی ضابطه نرخ ارز و... در ماه‌های گذشته کنترل شد.

هواشناسی ایران| هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۱۰ استان از احتمال وقوع سیلاب ناگهانی، آب‌گرفتگی معابر، ریزش کوه و خسارت به محصولات کشاورزی خبر داد.
وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد؛

ذخایر نفت تجاری و سوخت در آمریکا کاهش یافت

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد که ذخایر نفت تجاری این کشور طی یک هفته ۲۱۵ هزار بشکه کاهش یافته و از ۲۳ سپتامبر به ۴۳۰.۶ میلیون بشکه رسیده است.
رستم قاسمی خبر داد:

سفر یک روزه به جام جهانی با کشتی کروز

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که قطر عنوان کرده به شرط اقامت ۳روز در قطر بلیت بازی‌های جام جهانی را به ایرانی‌ها می‌فروشد، گفت: ایرانی‌ها می‌توانند صبح با کشتی کروز به قطر مسافرت کنند و بازی مورد نظرشان را تماشا کنند و شب به کشور برگردند.
دانا گزارش می‌دهد؛

آشوب چه آسیبی به اقتصاد خرد و کلان کشور وارد می‌کند؟

پیگیری مطالبات و خواسته‌ها حتی اگر به‌حق باشد، آنگاه که با ابزار خشونت، تخریب و وحشت پراکنی عمومی صورت بگیرد خلاف عقل و قانون خواهد بود و انگیزه و هدف را توجیه نخواهد کرد و ناآرامی و آشوب بر اقتصاد خرد و کلان کشور آثار کوتاه و بلند مدت غیر قابل جبرانی خواهد گذاشت که در نهایت این آثار به سفره مردم تحمیل خواهد شد.
صاحب حجتی:

مزایده خودرو های خارجی آغاز شد

قائم مقام و سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: سازمان اموال تملیکی فرایند برگزاری مزایده خودرو‌های رسوبی وارداتی را از امروز (هفتم مهر ماه) آغاز کرد.
علیرضا قیطاسی اعلام کرد؛

خسارت اغتشاشگران به ۳۲۳ بانک و تخریب ۲۸۴ خودپرداز

دبیر شورای هماهنگی بانکهای دولتی در خصوص جدیدترین آمار خسارت وارده به بانک ها در اغتشاشات اخیر گفت: تا کنون شیشه ۳۲۳ بانک دچار شکستگی شیشه شده و از ۱۱ شعبه بانک سرقت شده است.
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

پیش بینی وضعیت جوی کشور/ افزایش ابر در برخی نقاط

در پنج روز آینده ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای برخی نقاط مانند هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان،جنوب کرمان،افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق پراکنده، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش بینی می‌شود.
محسن زنگنه:

نظر مجلس درباره وزیر پیشنهادی کار مثبت است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سابقه علمی و تحصیلات اقتصادی و مرتبطی که با این وزارتخانه دارد، باعث تقویت بخش تعاون می‌شود.

قیمت پایه مواد معدنی سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد

مصوبه جدید شورای عالی معادن در رابطه با تعیین قیمت پایه مواد معدنی در سال ۱۴۰۰،به ادارات کل صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب کرمان سازمان مناطق آزاد قشم، چابهار، ارس و ماکو ابلاغ کرد.ابلاغ شد.

شهرداری موظف است۵۰ درصد در عوارض پروانه ساخت تخفیف بدهد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت:در محدوده‌های مصوب بافت‌های فرسوده شهرداری‌ها موظف هستند حداقل ۵۰ درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت تخفیف بدهند و انتظار بر این است تا ۱۰۰ درصد تخفیف دهند.
وزیر ارتباطات در حاشیه نشست هیات دولت:

محدودیت برخی پلتفرم‌ها بر اساس تشخیص مراجع ذیصلاح بوده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برخی پلتفرم‌های آمریکایی در ناآرامی‌های اخیر نقش سازماندهی اغتشاشات را بر عهده داشتند، گفت: محدودیت های ایجاد شده بر اساس تشخیص مراجع ذیصلاح بوده و برداشتن آن هم به صلاحدید همان مراجع خواهد بود.
سلاجقه عنوان کرد؛

پیگیری وزارتخانه‌های خارجه و نیرو در راستای حقابه تالاب هامون

رئیس سازمان محیط زیست گفت: وزارتخانه های امور خارجه و نیرو به این موضوع ورود خواهند کرد تا بتوانیم حقابه این تالاب را به نحو مطلوب دریافت کنیم.
نایب رئیس انجمن برنج مطرح کرد:

پیش بینی تولید بیش از ۲ میلیون تن برنج

نایب رئیس انجمن برنج گفت: با توجه به شرایط جوی، ضایعات تولید نسبت به سال قبل کمتر است، لذا پیش بینی می‌شود که تولید به ۲ میلیون و ۲۰۰ تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزارتن برسد.
دانا گزارش می‌دهد؛

کاهش تورم نقطه‌به‌نقطه ماهانه/ اعلام آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده در شهریورماه

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت مصرف‌کننده برای شهریورماه سال ١٤٠١ نرخ تورم نقطه‌ای در مقایسه با ماه قبل ۲.۵ واحد درصد کاهش‌یافته است و در و گروه کالاهای غیرخوراکی و خدماتی این آمار کاهش ١.٥ واحد درصدی را نشان می‌دهد.
اخبار بیشتر