شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1401/01/18 شناسه خبر: 1820267
وحیدی:

استکبار در قالب تروریسم در پی تخریب رابطه ایران و همسایگان است

استکبار در قالب تروریسم در پی تخریب رابطه ایران و همسایگان است
وزیر کشور ضمن محکومیت جنایت اخیر در حرم امام رضا (ع)، گفت: تروریسم منطقه‌ای و تکفیری، زاییده نگاه استکباری است که تلاش دارد رابطه ایران با کشورهای همسایه را تخریب کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد وحیدی امروز (پنج شنبه ۱۸ فروردین ماه) درباره جنایت اخیر در حرم امام رضا (ع)، اظهار داشت: این حادثه، یک عملیات تروریستی شنیع بود که علیه سه تن از افراد مجاهد، پرتلاش و خدمتگزار مردم اتفاق افتاد که به شدت آن را محکوم می‌کنیم.

وی بیان کرد: شهادت این شهید بزرگوار را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم و بستگان این شهید، تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم و برای دو مجروح دیگر این حادثه، آرزوی سلامتی عاجل داریم.

وزیر کشور تصریح کرد: این واقعه که بسیار واقعه زشت، تلخ و تروریستی بود، نشان از آن دارد که دشمن به دنبال ترویج تروریسم در منطقه است. تروریسم منطقه‌ای و تکفیری، زاییده نگاه استکباری است و آنها داعش و گروه تروریستی دیگر را ایجاد کرده‌اند.

وحیدی تاکید کرد: آبشخور جریان فکری این گروه‌های تروریستی به شکل مستقیم یا غیرمستقیم همان جریان استکبار است.

وی درباره تلاش دشمن برای اختلاف افکنی بین مردم ایران و افغانستان، گفت: بهترین جوانان افغانستان در مقابله با جریان تکفیری، جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس شورای امنیت کشور ادامه داد: این حادثه تروریستی به جایگاه ملت افغانستان شائبه‌ای وارد نمی‌کند. مردم ایران و افغانستان از یک سابقه تاریخی و تمدنی مشترک برخوردارند اما دشمنان تلاش دارند که رابطه ایران و کشورهای همسایه را مخدوش کنند. دشمن در پی آن است که ایران هراسی را در افغانستان و افغانستان هراسی را در ایران رواج دهند اما حتماً موفق نخواهند شد.

وی با یادآوری اینکه همه جریانات متعهد اهل سنت و افغانستانی این جنایت تروریستی را محکوم کرده‌اند، گفت: ما قدردانی می‌کنیم و انتظار این است همه کسانی که حرفشان شنیده می‌شود، این ماجرا را محکوم کنند و وارد مبارزه جدی با این جریانات شوند.

وزیر کشور تصریح کرد: البته از کشورهای غربی و آمریکایی‌ها انتظار نداریم این حادثه را محکوم کنند چرا که خودشان موجد این جریانات هستند. اساساً همین محکوم نکردنشان هم نشان از خط فکری آنها است.

انتهای پیام/

https://newznewsroom.dana.ir/news/1820267.html/share
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1401/01/21 - 01:48
پاسخ
یا علی
rateup 0
ratedown 0
ناشناس
1401/01/21 - 10:25
پاسخ
خدا قوت
rateup 0
ratedown 0