شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 1401/01/21 شناسه خبر: 1820795
کارشناس و تحلیل گر سیاسی:

سناریوی اصلاح طلب‌ها تفرقه‌افکنی است/ همسویی با مواضع قاتلان حاج قاسم

سناریوی اصلاح طلب‌ها تفرقه‌افکنی است/ همسویی با مواضع قاتلان حاج قاسم
حمیدرضا ترقی گفت: حادثه مشهد این نگرانی را به‌شدت دامن می‌زند که گروه‌هایی به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی و منتسب کردن این حوادث به گروه‌های مهاجر هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید رضا ترقی کارشناس سیاسی در گفتگو با مرآت با اشاره به حادثه تروریستی مشهد مقدس گفت: حادثه مشهد این نگرانی را به‌شدت دامن می‌زند که گروه‌هایی به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی و منتسب کردن این حوادث به گروه‌های مهاجر هستند.

ترقی در ادامه اذعان کرد: سناریوی اصلاح طلبها در حمایت از گروهای تکفیری یک موضع تکراری است و در فتنه ها و حوادث سال های گذشته نیز این جریان سیاسی آب در آسیاب دشمن می ریخت و با آنها همسو می شد.

این کارشناس و تحلیگر مسائل سیاسی اذعان کرد: بعد از پیروزی‌ های درخشان جبهه مقاومت با فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی در سوریه و عراق و در هم شکستن جبهه غربی؛ دشمن به این نتیجه رسید که چسب استحکام دهنده مقاومت اسلامی در منطقه فراتر از پول پاشی برخی کشورهای عربی است و از این‌ رو دستگاه ادراکی دشمن در سویی قرار گرفت که این دژ محکم و صف متحد رزمندگان اسلام را بر هم بزند.

ترقی همچنین خاطر نشان کرد: متاسفانه این جریانات سیاسی موضع مشخصی در قبال گروهک هابی تکفیری و داعش ندارند و با حمایت از این جنبش های اجتماعی همسویی خود را با این جریانات انحرافی اثبات کرده اند.

بنا به گفته ترقی دسیسه‌ای عمیق و خطرناک در حمله به صحن متبرک رضوی و پس‌ از آن انفجار یک مسجد متعلق به اهل تسنن در شهر کابل نشان می‌دهد که نقشه توطئه دشمن برای ایجاد تفرقه میان ملت‌های منطقه چگونه طراحی‌شده است.

انتهای پیام/

 
https://newznewsroom.dana.ir/news/1820795.html/share
ارسال نظر
نظرات
علی
1401/01/21 - 11:33
پاسخ
چرا برای اون دو بخت برگشته سنی که در مدرسه و حوزه علمیه اهل سنت در استان گلستان چند روز قبل ترور شدند هیچ رسانه ای مرثیه سرایی نکرد و هیچ مسئولی به خانواده آنها یه تسلیت خشک وخالی نگفت؟ .
rateup 0
ratedown 0