شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1401/06/30 شناسه خبر: 1898842
انصاری:

ساختار اداری شهرداری‌های کشور در بخش محیط زیست تقویت می شود

ساختار اداری شهرداری‌های کشور در بخش محیط زیست تقویت می شود
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت تقویت ساختار اداری شهرداری‌های کشور در بخش محیط زیست گفت: تعداد اعضا کمیته تخصصی محیط زیست کلانشهر‌های کشور در زمان شیوع کرونا ۸ کلانشهر بود، اما امروز تعداد اعضا به بیست کلانشهر افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران امروز همزمان با برگزاری نهمین نشست کمیته تخصصی محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهر‌های ایران در ساختمان مرکزی شهرداری تهران گفت: این کمیته با هدف ضرورت تحقق امر انتقال تجربیات، هماهنگی و مشارکت در حوزه محیط زیست و بررسی موانع و مشکلات موجود از طریق تقویت ارتباطات و تعاملات با دستگاه‌های مختلف و شناسایی مشکلات مدیریتی، اجرایی و قانونی در سایر شهرداری‌های کلانشهر‌های کشور تشکیل شده است. شینا انصاری افزود:کمیته تخصصی محیط زیست کلانشهر‌های کشور ذیل کمیسیون خدمات شهری مجمع تشکیل شده است. وی افزود: محیط زیست معضل مشترک کلانشهر‌های کشور است و از همین رو تلاش کرده ایم در این کمیته بستری برای گفتگوی مدیران و اشتراک گذاری تجربیات مفید فراهم شود.


 انصاری با تاکید بر اهمیت تقویت ساختار اداری شهرداری‌های کشور در بخش محیط زیست گفت: کمیته تخصصی محیط زیست کلانشهر‌های کشور حتی در زمان شیوع کرونا نیز جلساتش را به صورت آنلاین برگزار می‌کرد به طوریکه تعداد شهر‌هایی که در ابتدا عضو این کمیته بودند ۸ کلانشهر بود، اما امروز تعداد اعضا به بیست کلانشهر افزایش یافته است.


وی افزود: علاوه بر موضوعات محیط زیستی کشور که در کمیته تخصصی محیط زیست کلانشهر‌های کشور  بررسی شده است، مسائل روز همچون سیلاب‌های فصلی یا اوج گرفتن آلودگی هوا در برخی شهر‌ها از جمله موضوعاتی بوده اند که در راس تبادل نظر و تبادل تجربیات قرار گرفته است.


مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه تقویت ساختار منسجم محیط زیستی در شهرداری‌های کشور شاهد تغییرات محیط زیستی خواهیم بود، گفت: بی شک معضلات محیط زیستی موضوعاتی فرابخشی هستند که با تعامل مستمر نمایندگان کلانشهر‌ها با کمیته تخصصی محیط زیست کلانشهر‌های کشور کاهش می‌یابند. ضمن آنکه در تلاشیم با راه اندازی سایت این کمیته زمینه اشتراک گذاری مصوبات و پژوهش‌های کاربردی تعاملات و همکاری‌های مدیریتی را تسهیل کنیم.

https://newznewsroom.dana.ir/news/1898842.html/share
ارسال نظر
نظرات