شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:07 منتشر شده در مورخ: 1401/06/30 شناسه خبر: 1898874
مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛

وادات سرم از دو هفته گذشته/ کمبود ۷۸ قلم دارو کمبود در کشور

وادات سرم از دو هفته گذشته/ کمبود ۷۸ قلم دارو کمبود در کشور
مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو به کمبود سرم در کشور اشاره کرد و گفت: از دو هفته پیش واردات در حال انجام است و برای ۱۵ میلیون واحد که نیاز کشور است، مجوز داده ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شمالی مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه فعلا مشکلی در مسیر اجرای طرح دارویاری وجود ندارد، گفت: کمبودهای دارویی به نسبت کمتر شده اما مطلوب نیست. یعنی از ۱۰۰ قلم کمبود به ۷۸ قلم دارو رسیده ایم.

شمالی با شاره به اینکه امیدواریم ۶ ماه بعد از اجرای طرح دارویاری، به وضعیت عادی بازگردیم، گفت: بیمه‌ها مابه التفاوت ۳۶۶ قلم دارو را پرداخت می‌کنند، با اجرای طرح دارویاری، امیدواریم مصرف دارو در کشور کنترل شود.

شمالی درباره داروهای بیماران SMA گفت: داروها توزیع شده و شرکت‌ها با بیماران تماس گرفته اند و داروها را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: در مورد قیمت داروهای خارجی هیچ مشکلی نداریم و کمیسیون قیمت گذاری دارو در نشست‌های خود به این موضوع می‌پردازد.

شمالی در مورد کمبود سرم نیز گفت: از دو هفته پیش واردات در حال انجام است و برای ۱۵ میلیون واحد که نیاز کشور است، مجوز داده ایم.

وی ادامه داد: مصرف سرم به گونه‌ای افزایش یافت که برنامه ریزیهای ما را تحت الشعاع قرار داد و فعلا در مراکز درمانی مهم، بحران کمبود سرم نداریم.

https://newznewsroom.dana.ir/news/1898874.html/share
ارسال نظر
نظرات